1 Ağustos 2015 Cumartesi

Windows 10 Kritik Hata Sorunu [Çözüldü]

01.08.2015

Daha kolay ve etkili bir çözüm için TIKLAYIN. 22.08.2015

Bu sorun Windows 10 oturumunda e-posta girişi yapmış olmanızdan kaynaklanmaktadır. Hatanın İngilizce dil paketindeki görüntüsü aşağıdaki gibidir.


Çözüm: 

Adım 1: Bu sorunda çalışmayan şeyler "Başlat Menüsü", alt kısımdaki "Görev Çubuğu" ve "Cortana"dır (Cortana hizmeti Türkçe dil paketinde henüz aktif değildir.). Bunları kullanmadan herhangi bir dosya ya da klasöre erişiminiz vardır. 

"Denetim Masası"na ulaşmamız gerek. Masaüstünde halihazırda "Denetim Masası" kısayolunuz varsa onu kullanarak ulaşabilirsiniz. Yoksa herhangi bir klasöre girip adres çubuğuna "Denetim Masası" yazarak da ulaşın.Adım 2: "Denetim Masası"ndan "Kullanıcı Hesapları > Kimlik Bilgisi Yöneticisi > Windows Kimlik Bilgileri"ne girin.Adım 3: Bende kaldırdığım için yazmıyor ama sizde "Genel Kimlik Bilgileri" kısmında oturumda giriş yapmış olduğunuz, hatta büyük ihtimalle oturumu açmak için kullandığınız e-posta adresinizin yazılı olduğu bir satır göreceksiniz. O satıra tıklayıp genişletiyoruz ve "Düzenle" - "Kaldır" seçeneklerinden "Kaldır"a tıklıyoruz. Adım 4: Ardından karşınıza e-postanın size ait olduğunu doğrulamak adına parola ekranı gelecek. Sonraki ekranda Oturum için yeni giriş bilgileri oluşturmanız istenecek. Yeni bir "Kullanıcı Adı" için yeni bir "Parola" "Parola Onayı" ve "Parola İpucu" girdilerini doldurmanız gerek. 

(Üzgünüm kendi sorunumu hallettiğim ve tekrar bozmak istemediğim için bu adıma fotoğraf koyamıyorum. İşletim sistemi yeni olduğu için sorunları da yeni. Dolayısıyla internetten sorunla ilgili sadece ilk fotoğrafa ulaşabildim o da İngilizce.)

Adım 5: Bilgisayarı yeniden başlatın. Yeni oturum bilgilerinizle giriş yapın. Sorun çözülmüştür.

Yeni oturum oluşturuyormuş gibi bilgiler girdik ama yanlış anlaşılmasın. Bu işlemde yeni bir oturum oluşturmuyoruz. Aynı oturumda yeni giriş bilgileri ile devam ediyoruz. Yani giriş bilgileriniz hariç hiçbir şey değişmeyecek.

11 yorum:

 1. Teşekkür ederim işime yaradı...

  YanıtlaSil
 2. Allah razi olsun. Sorun cozuldu. Eline emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 3. Herhangi bir hesap yok gözüküyor bu sorunun başka bir çözümü var mı acaba??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başka bir çözümü var onu da paylaştım zaten yukarıda linki var.
   http://lprgvn00.blogspot.com/2015/08/windows-10-kritik-hata-sorunu-cozuldu_21.html

   Sil
  2. pc nizi sıfırlarsanızda oluyo ben denedim oldu. şu linkte win 10 sıfırlama var oradan bakabilirsiniz.. https://www.youtube.com/watch?v=XmvldHQq0C8

   Sil
 4. Bana yardımcı olurmusunuz. Genel kimlik bilgilerim silindi.

  YanıtlaSil
 5. kaldır kısmına kadar adım adım ilerlerdim ondan sonra bir şey sormadı yada kullanıcı adı veya parola sormadı ben de yeniden başlat yaptım sorun halen devam ediyor. yine de teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. Süpersin çözdüm sayende =)

  YanıtlaSil
 7. güzel bir çözüm işime yaradı, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 8. Önerinizi adım adım uyguladım. Ancak 3.adımdaki e-posta satırını sildikten sonra 4.adımdaki parola isteyen ekran maalesef çıkmadı. Dolayısıyla işlem yarıda kaldı ve başlat menüsü sorunu çözülmedi.

  YanıtlaSil
 9. Windows işletim sisteminin en işlevsel, en gerekli yerlerinden birisi kuşkusuz başlat menüsüdür. Başlat menüsü için yaşanacak bir sorun büyük bir bela silsilesini de beraberinde getirir. İşlemlerimizi verimli yapamayız, internetteki sörfümüz bile ara ara sekteye uğrar. Bu yüzden windows 10 başlat menüsü çalışmıyor hatası ve çözümü ile ilgili detaylara bakacağız.
  http://www.windowshatalari.com/windows-10-baslat-menusu-calismiyor-hatasi-ve-cozumu/

  YanıtlaSil

 

Blogumuza Abone Olun!

Sorunlarınız İçin

Email Atın: destek@lprgvn00.com

Çalışanlarımız