26 Ağustos 2015 Çarşamba

Windows 10 Ses Kesilme Sorunu [RESİMLİ] [ÇÖZÜLDÜ]

SORUN: Bu sorunda ses sürücü istendiği gibi çalışmamaktadır. Kesintiler yaşamaktadır veya ses özelliğini çalışıyor gösterdiği halde ses çalmıyor olabilir. Çözümü aşağıda anlatıldığı gibidir.

ÖNEMLİ NOT: Bu çözümde bilgisayarı 2 kez yeniden başlatıyoruz. Çözüme başlamadan önce, yeniden başlattıktan sonra kolaylıkla bulup devam edebilmek adına bu sayfayı "Yer İmleri"nize ekleyin. Yeniden Başlatmalar önemlidir, atlamayınız! Dikkatinizden kaçmaması için Bilgisayarı yeniden başlatın!!! şeklinde yazdım.


ÇÖZÜM


ADIM 1:

Windows arama bölümüne "Aygıt Yükleme" diye aratın. "Aygıt Yükleme Ayarlarını Değiştir" sonucuna tıklayın.
ADIM 2:

"Hayır,  ne yapılacağını benim seçmeme izin ver" seçeneğini işaretleyin.
"Hiçbir zaman Windows Update'den sürücü yazılımı yükleme." seçeneğini işaretleyin.ADIM 3: 

Bu işlemden sonra, "Windows Update Ayarları" diye aratın ve çıkan sonuca tıklayın. "Şimdi yeniden başlat." (kutuda yazan şeyi tam hatırlamıyorum farklı olabilir) seçeneğine tıklayın.
>> Yeniden Başlattıktan Sonra

ADIM 4:

Adım Notu: Bu aşamada fotoğraflarda göstermek istediğim şey bir ses sürücüsünün nasıl kaldırılacağıdır. Yani siz gidip Microsoft sürücüsünü kaldırmayacaksınız. Halihazırda kullanmakta olduğunuz sürücüyü kaldıracaksınız.

Yeniden başlatma işleminden sonra sürücü sıra sorun çıkaran mevcut ses sürücüsünü kaldırma işleminde. 
"Ses Simgesi"ne sağ tıklayın ve "Kayıtttan Yürütme Aygıtları"nı seçin. 
"Hoparlör (Speakers)" seçin ve "Özellikler"e tıklayın.
"Denetleyici Bilgisi" adı altındaki "Özellikler"e tıklayın.
• Açılan pencerede "Ayarları Değiştir"e tıklayın.
• Yeni açılan pencerede "Sürücü" sekmesine gelin ve "Kaldır"a tıklayın.

• Bilgisayarı yeniden başlatın!!!

>> Yeniden Başlattıktan Sonra

Bilgisayar yeniden başladığında Windows ses sistemini başı boş bırakmayıp kendi ses sürücüsünü yükleyecek ve kesinti yaşamadan onu kullanacaksınız. Artık herhangi bir ses probleminiz kalmamıştır. Ancak daha sonra yanlışlıkla sürücüyü yükleyip tekrar aynı sorunu yaşamamak için son bir işlem daha yapmanız gerekiyor.

ADIM 5:

Bu aşamada, sürücü yazılımı kendini tekrar zorla yüklemeyecektir ama Windows Update bölümünde güncelleme şeklinde aşağıda görüldüğü gibi listelenecektir. 

Yani Microsoft öyle ya da böyle yazılımı güncel tutmanızı istiyor. Yapmanız gereken şey bunu Windows Update bölümünden gizlemek. 

• "Güncellemeleri Göster ya da Gizle" Sorun Giderici Paketini buradan indirin. Bu yazılım Windows Update'te hangi güncellemeler olduğunu gösterir ve istediğiniz güncellemeyi gizlemeyi sağlar. 
• Buradan Ses Sürücüsü Güncellemesini gizleyin.

 MUTLU SON. Sorun çözülmüştür. Ses sisteminizi test etmeniz için en sevdiğim "The Sun" Remix'ini sizlerle paylaşıyorum. Keyifli dinlemeler :)


Parov Stelar - The Sun feat. Graham Candy (LCAW Remix)

1 yorum:

  1. Bak dostum inanların işini zorlaştırıyorsun. Driver Booster ya da bir cmd komutuna bakar. O resimde kilerde senin çalışanların değil. E postada yanlış arkadaş. İyi para kazanmalar bak reklamlarına tıklıycam...


    .

    YanıtlaSil

 

Blogumuza Abone Olun!

Sorunlarınız İçin

Email Atın: destek@lprgvn00.com

Çalışanlarımız